Ušetřete týdny času v začátku podnikání. Kupte si ready made společnost

Máte skvělý nápad a chcete rozjet vlastní podnikání? Založit nové s.r.o. nebo akciovou společnost obnáší řadu kroků, které jsou časově i organizačně náročné. Podívejme se na to, jak postupovat, když chcete začít podnikat svépomocí. Na závěr si ukážeme, že to jde i mnohem jednodušeji a prakticky ihned.

Cesta k nové firmě začíná u notáře. V případě, že chcete založit společnost s ručením omezeným, sepíšete s ním zakladatelskou listinu. Jestliže vstupujete do podnikání s více společníky, sepíšete s nimi společenskou smlouvu.

Při zakládání akciové společnosti je postup podobný s tím rozdílem, že v notářském zápisu přijmete stanovy společnosti a určíte členy orgánů vaší nově vzniklé akciovky.

Sídlo společnosti může být i virtuální.

 

 

Nová firma uvádí do živnostenského rejstříku adresu sídla. Pokud už nějakou máte, opatřete si souhlas s umístěním sídla od majitele nebo jím oprávněné osoby. Tento souhlas musí mít písemnou formu s úředně ověřeným podpisem.

Zajímavou možností je pronájem virtuálního sídla od Officehouse.cz. Získáte tím sídlo firmy na prestižní adrese, servis přebírání pošty a další doplňkové služby. K pracovním schůzkám můžete využít menší jednací prostory. Pro větší mítink si lze pronajmout velkou zasedací místnost s veškerým vybavením. Pronájem virtuálního sídla vás vyjde na méně jak dva tisíce korun měsíčně.

 

Cesta pokračuje do dalších institucí

Vaše další kroky povedou na živnostenský úřad, kde si zařídíte živnostenské oprávnění.

V bance si otevřete podnikatelský účet, na který vložíte základní kapitál. Pro společnost s ručením omezeným můžete vložit i pouhou 1 Kč, ale vhodnější je uložit alespoň takové prostředky, které pokryjí počáteční náklady vaší firmy. Jestliže máte více společníků, vložte takovou částku, která se dá vhodně rozdělit na podíly.

Akciová společnost potřebuje mít vložený kapitál 2 000 000 Kč nebo 80 000 €. Pamatujte na to, že před zápisem do obchodního rejstříku musí být splaceno nejméně 30 % jmenovité hodnoty akcií.

Nezapomeňte na platby sociálního a zdravotního pojištění. Musíte se také registrovat na finančním úřadě k placení daní.

Na závěr opět navštívíte notáře, který všechny dokumenty zapíše a vaší firmu nahlásí do obchodního rejstříku. Celkově vám celý proces zabere čas v řádu dnů až týdnů. Existuje ale i jednodušší a rychlejší způsob.

Nákup ready made společnosti je hračka

Začít podnikat můžete hned zítra, pokud zakoupíte hotovou ready made společnost. Tyto firmy mají složený základní kapitál, garanci bezdlužnost, účetní a právní revizi svých dokumentů. Oproti odkupu firmy, která už někdy podnikala, máte jistotu, že za ní nejsou žádné skryté závazky.

Odborníci ze Spolecnostionline.cz mají mnohaleté zkušenosti se zakládáním firem na klíč, převodem ready made společností a korporátními službami obecně. Samotný převod zabere jen několik málo hodin a vy můžete ihned začít podnikat. Vyberte si z aktuální nabídky společností s ručením omezeným, akciových nebo evropských společností. Ušetříte si čas a starosti při zakládání společnosti svépomocí.

EXPRESS ZPRÁVY
17. 08. 2017

Dnes byla zveřejněna statistika vývoje cenové hladiny a obchodní bilance v eurozóně. Bylo potvrzeno meziroční tempo růstu míry spotřebitelské inflace 1,3 %. Meziměsíčně pokleslo CPI o 0,5 %. Jádrová meziroční inflace vzrostla o 1,2 %. Tento vývoj je plně v souladu s očekáváním trhu. V červnu obchodní bilance vykázala přebytek 26,6 mld. eur.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

17. 08. 2017

Dnes byl zveřejněn záznam z jednání bankovní rady ECB ze dne 20. července, kde se rozhodla ponechat svou dosavadní měnovou politiku beze změny a pokračovat v nákupech cenných papírů v objemu 60 mld. eur měsíčně do konce roku 2017. Ze záznamu vyplívá, že se bankovní rada obává příliš silného kurzu eura. V reakci na to euro mírně oslabilo až pod 1,17. Zatímco ve včerejších večerních hodinách posílilo přes hranici 1,178 z důvodu holubičího vyznění zápisu z jednání americké centrální banky. Aktuálně se pohybuje na úrovni EUR/USD 1,169.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

16. 08. 2017

V USA bude dnes zveřejněna mezitýdenní změna zásob ropy. Medián odhadů trhu ukazuje pokles o 3 382 tis. barelů, ale včerejší večerní odhad prováděný American Petroleum Institute naznačuje až trojnásobně větší pokles. Větší úbytek zásob by mohl podpořit rostoucí cenu ropy, která dnes pokračuje v umazávání ztrát ze včerejšího třítýdenního minima. V současnosti se barel ropy Brent obchoduje na úrovni 51,00 amerických dolarů.

 

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

16. 08. 2017

Podle prvního odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí o překvapivých 2,3 % mezičtvrtletně, což je o osm desetin procenta více než v předchozím období. Meziroční tempo růstu zrychlilo na 4,5 % z předchozího tempa 3,0 % v prvním čtvrtletí tohoto roku. Výsledek překonal všechny odhady. Medián trhu ukazoval na tempa růstu 0,8 % č/č a 3,0 % r/r, naše odhady byly o desetinu optimističtější. V rámci Evropské unie je ČR v mezičtvrtletním vyjádření tempa růstu nejrychleji rostoucí zemí (z doposud zveřejněných). V meziročním pojetí je na třetím místě po Rumunsku (5,7 %) a Lotyšsku (4,8 %). V eurozóně druhý odhad HDP za druhé čtvrtletí mezičtvrtletně zůstal při tempu růstu 0,6 %, odhad meziročního tempa růstu se zlepšil o jednu desetinu procenta na 2,2 %.

František Táborský, analytik Raiffeisenbank