Ušetřete týdny času v začátku podnikání. Kupte si ready made společnost

Máte skvělý nápad a chcete rozjet vlastní podnikání? Založit nové s.r.o. nebo akciovou společnost obnáší řadu kroků, které jsou časově i organizačně náročné. Podívejme se na to, jak postupovat, když chcete začít podnikat svépomocí. Na závěr si ukážeme, že to jde i mnohem jednodušeji a prakticky ihned.

Cesta k nové firmě začíná u notáře. V případě, že chcete založit společnost s ručením omezeným, sepíšete s ním zakladatelskou listinu. Jestliže vstupujete do podnikání s více společníky, sepíšete s nimi společenskou smlouvu.

Při zakládání akciové společnosti je postup podobný s tím rozdílem, že v notářském zápisu přijmete stanovy společnosti a určíte členy orgánů vaší nově vzniklé akciovky.

Sídlo společnosti může být i virtuální.

 

 

Nová firma uvádí do živnostenského rejstříku adresu sídla. Pokud už nějakou máte, opatřete si souhlas s umístěním sídla od majitele nebo jím oprávněné osoby. Tento souhlas musí mít písemnou formu s úředně ověřeným podpisem.

Zajímavou možností je pronájem virtuálního sídla od Officehouse.cz. Získáte tím sídlo firmy na prestižní adrese, servis přebírání pošty a další doplňkové služby. K pracovním schůzkám můžete využít menší jednací prostory. Pro větší mítink si lze pronajmout velkou zasedací místnost s veškerým vybavením. Pronájem virtuálního sídla vás vyjde na méně jak dva tisíce korun měsíčně.

 

Cesta pokračuje do dalších institucí

Vaše další kroky povedou na živnostenský úřad, kde si zařídíte živnostenské oprávnění.

V bance si otevřete podnikatelský účet, na který vložíte základní kapitál. Pro společnost s ručením omezeným můžete vložit i pouhou 1 Kč, ale vhodnější je uložit alespoň takové prostředky, které pokryjí počáteční náklady vaší firmy. Jestliže máte více společníků, vložte takovou částku, která se dá vhodně rozdělit na podíly.

Akciová společnost potřebuje mít vložený kapitál 2 000 000 Kč nebo 80 000 €. Pamatujte na to, že před zápisem do obchodního rejstříku musí být splaceno nejméně 30 % jmenovité hodnoty akcií.

Nezapomeňte na platby sociálního a zdravotního pojištění. Musíte se také registrovat na finančním úřadě k placení daní.

Na závěr opět navštívíte notáře, který všechny dokumenty zapíše a vaší firmu nahlásí do obchodního rejstříku. Celkově vám celý proces zabere čas v řádu dnů až týdnů. Existuje ale i jednodušší a rychlejší způsob.

Nákup ready made společnosti je hračka

Začít podnikat můžete hned zítra, pokud zakoupíte hotovou ready made společnost. Tyto firmy mají složený základní kapitál, garanci bezdlužnost, účetní a právní revizi svých dokumentů. Oproti odkupu firmy, která už někdy podnikala, máte jistotu, že za ní nejsou žádné skryté závazky.

Odborníci ze Spolecnostionline.cz mají mnohaleté zkušenosti se zakládáním firem na klíč, převodem ready made společností a korporátními službami obecně. Samotný převod zabere jen několik málo hodin a vy můžete ihned začít podnikat. Vyberte si z aktuální nabídky společností s ručením omezeným, akciových nebo evropských společností. Ušetříte si čas a starosti při zakládání společnosti svépomocí.

EXPRESS ZPRÁVY
20. 10. 2017

Španělské drama dnes vyeskalovalo v rozhodnutí premiéra M. Rajoye použít článek 155 španělské ústavy a pozastavit Katalánsku autonomní status a zastavit tak tamní snahy o odtrhnutí od zbytku země. Španělské akcie a dluhopisy reagovaly na tuto událost poklesem. Tento nástroj zakotvený v ústavě nebyl doposud nikdy použit. Premiér tak reagoval na dnešní slova katalánského prezidenta, který pohrozil právoplatným vyhlášením nezávislosti na Španělsku v případě, že Madrid nebude ochoten vyjednávat.


Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

20. 10. 2017

Dnes proběhne schůzka amerického prezidenta D. Trumpa se současnou šéfkou Fedu J. Yellen ohledně obsazení postu po skončení jejího mandátu. Ten končí v únoru následujícího roku. Současná šéfka centrální banky může být zvolena prezidentem i pro druhý mandát, ale podle posledních vyjádření, v užším výběru kandidátu je celkem pět osobností. Tato schůzka je pravděpodobně poslední před finálním rozhodnutím prezidenta, které následně musí být schváleno senátem. Dalšími možnými kandidáty jsou ekonom J. Taylor, současný člen bankovní rady J. Powell, šéf ekonomických poradců prezidenta G. Cohn a bývalý člen bankovní rady K. Warsh. Podle mluvčí prezidenta rozhodnutí padne v nejbližších dnech, což by pravděpodobně mělo být do začátku listopadu, kdy prezident odjíždí do Asie.


Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

20. 10. 2017

Společnost Broker Trust otevřela novou pobočku v Brně, a rozšiřuje tak svou působnost na Moravě. Prostory v administrativní budově Šumavská Tower budou sloužit pro pořádání seminářů a vzdělávacích akcí pro finanční poradce a zprostředkovatele či jako zázemí pro smluvní partnery, kteří zatím vlastní kancelář v Brně nemají.

„Broker Trust roste v obratu i v počtu servisovaných smluvních partnerů. Otevření pobočky v Brně je logický krok v naší snaze být blíž kolegům v regionech. Zaměřujeme se na to, abychom poradcům poskytli nejlepší možné podmínky pro rozvoj jejich podnikání v podobě bezchybné administrace, analytické podpory a kvalitního systému vzdělávání, ve kterém je osobní kontakt stále nenahraditelný,“ říká Michal Knapp, generální ředitel společnosti.

V nové pobočce se budou stejně jako v pražské centrále pravidelně konat vzdělávací akce. Aktuálně jsou vypsány například semináře zaměřené na investice.

Prostory pomohou také začínajícím finančním poradcům s rozjezdem jejich vlastního podnikání. Mohou využít zázemí nové pobočky jako místa pro schůzky s potenciálními partnery či klienty a zapojit se také do individuálních rozvojových programů. V budově působí také spolupracovník Broker Trustu, který je partnerům k dispozici pro případnou administrativní pomoc s rezervací kanceláří.  

Hrubý provizní obrat Broker Trustu v roce 2016 překonal miliardu korun. V letošním prvním pololetí se Broker Trust stal jedničkou na trhu hypotečních úvěrů, samostatní finanční poradci servisovaní společností zprostředkovali hypotéky za více než 11,6 miliardy korun. Meziročně jde o 43procentní nárůst (1H 2016 – 8,1 mld. Kč).

Zdroj: Broker Trust

 

16. 10. 2017

Guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu pro rok 2017. Cenu mu udělil magazín GlobalMarkets, oficiální časopis výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Hodnotící komise vyzdvihla hladké ukončení kurzového závazku, včetně jeho důkladné přípravy a efektivní komunikace. Oceněna byla také politika ČNB v oblasti finanční stability.

Zdroj: ČNB