Ušetřete týdny času v začátku podnikání. Kupte si ready made společnost

Máte skvělý nápad a chcete rozjet vlastní podnikání? Založit nové s.r.o. nebo akciovou společnost obnáší řadu kroků, které jsou časově i organizačně náročné. Podívejme se na to, jak postupovat, když chcete začít podnikat svépomocí. Na závěr si ukážeme, že to jde i mnohem jednodušeji a prakticky ihned.

Cesta k nové firmě začíná u notáře. V případě, že chcete založit společnost s ručením omezeným, sepíšete s ním zakladatelskou listinu. Jestliže vstupujete do podnikání s více společníky, sepíšete s nimi společenskou smlouvu.

Při zakládání akciové společnosti je postup podobný s tím rozdílem, že v notářském zápisu přijmete stanovy společnosti a určíte členy orgánů vaší nově vzniklé akciovky.

Sídlo společnosti může být i virtuální.

 

 

Nová firma uvádí do živnostenského rejstříku adresu sídla. Pokud už nějakou máte, opatřete si souhlas s umístěním sídla od majitele nebo jím oprávněné osoby. Tento souhlas musí mít písemnou formu s úředně ověřeným podpisem.

Zajímavou možností je pronájem virtuálního sídla od Officehouse.cz. Získáte tím sídlo firmy na prestižní adrese, servis přebírání pošty a další doplňkové služby. K pracovním schůzkám můžete využít menší jednací prostory. Pro větší mítink si lze pronajmout velkou zasedací místnost s veškerým vybavením. Pronájem virtuálního sídla vás vyjde na méně jak dva tisíce korun měsíčně.

 

Cesta pokračuje do dalších institucí

Vaše další kroky povedou na živnostenský úřad, kde si zařídíte živnostenské oprávnění.

V bance si otevřete podnikatelský účet, na který vložíte základní kapitál. Pro společnost s ručením omezeným můžete vložit i pouhou 1 Kč, ale vhodnější je uložit alespoň takové prostředky, které pokryjí počáteční náklady vaší firmy. Jestliže máte více společníků, vložte takovou částku, která se dá vhodně rozdělit na podíly.

Akciová společnost potřebuje mít vložený kapitál 2 000 000 Kč nebo 80 000 €. Pamatujte na to, že před zápisem do obchodního rejstříku musí být splaceno nejméně 30 % jmenovité hodnoty akcií.

Nezapomeňte na platby sociálního a zdravotního pojištění. Musíte se také registrovat na finančním úřadě k placení daní.

Na závěr opět navštívíte notáře, který všechny dokumenty zapíše a vaší firmu nahlásí do obchodního rejstříku. Celkově vám celý proces zabere čas v řádu dnů až týdnů. Existuje ale i jednodušší a rychlejší způsob.

Nákup ready made společnosti je hračka

Začít podnikat můžete hned zítra, pokud zakoupíte hotovou ready made společnost. Tyto firmy mají složený základní kapitál, garanci bezdlužnost, účetní a právní revizi svých dokumentů. Oproti odkupu firmy, která už někdy podnikala, máte jistotu, že za ní nejsou žádné skryté závazky.

Odborníci ze Spolecnostionline.cz mají mnohaleté zkušenosti se zakládáním firem na klíč, převodem ready made společností a korporátními službami obecně. Samotný převod zabere jen několik málo hodin a vy můžete ihned začít podnikat. Vyberte si z aktuální nabídky společností s ručením omezeným, akciových nebo evropských společností. Ušetříte si čas a starosti při zakládání společnosti svépomocí.

EXPRESS ZPRÁVY
08. 12. 2017

Stavební produkce v ČR v říjnu meziročně vzrostla o 3,2 % (po očištění). Úřady vydaly o 4,6 % více stavebních povolení a celková orientační hodnota všech povolení byla o polovinu vyšší. Stavebnictví se tak po letní stagnaci vrací ke stabilnějšímu růstu. V příštím roce by stavební sektoru mělo pomoci zrychlení čerpání prostředků z fondů EU.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank

07. 12. 2017

Objem českého průmyslu v říjnu poklesl o 1,5 % oproti září (po očištění). Je to druhý meziměsíční pokles v řadě, který je primárně způsoben efektem vysoké srovnávací základny ze srpna. Meziroční tempo růstu ale zrychlilo o 5,6 p.b. na 10,5 %, což je o dvě desetiny nad odhadem trhu. Největší příspěvek k růstu měla výroba motorových vozidel a produkce energií. Pokles byl zaznamenán v odvětví opravy a instalace strojů, u produkce usní, nebo u farmaceutických výrobků. Objem nových zakázek vzrostl o 10,3 % a tempo růstu bylo o něco rychlejší u tuzemských zakázek v porovnání se zahraničními. I tak by dobrý stav průmyslu u našich nejbližších sousedů měl vést k pokračování silného růstu. Český trh práce prohloubil již rekordně nízkou míru nezaměstnanosti a podle posledního průzkumu PMI se výrobcům podařilo po delší době zaplnit pracovní místa. Je zřejmé, že mnohým dlouhodobě nezaměstnaným se nyní daří najít uplatnění na pracovním trhu. Rostoucím problémem pro výrobce se zdá být nedostatek materiálů a zařízení. Přesto by tempo růstu průmyslu zatím nemělo příliš polevovat a pro celý rok 2017 odhadujeme průměrný meziroční růst 5,2 %.
 

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank

05. 12. 2017

Americký senát v pátek překvapivě schválil vlastní návrh daňové reformy, která v posledních měsících hýbe americkým dolarem. Nicméně k úplnému prosazení zákona musí dojít k domluvě mezi oběma komorami kongresu na kompromisu jejich návrhů. V reakci na schválení dolar dnes mírně posiluje, ale podle našeho názoru mu zákon dlouhodobou podporu neposkytne i vzhledem k době, po kterou toto téma živí americký trh. V pátek vyjde statistika amerického trhu práce, v jehož případě trh očekává přírůstek více než 210 tis. pracovních míst mimo farmářský sektor, což je podle našeho názoru silně nadhodnoceno a očekáváme pouze 177 tis. I proto by mohl dolar v blízké době opět narazit na své limity.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

04. 12. 2017

Ve třetím čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná nominální měsíční mzda v České republice o 6,8 % meziročně na 29 050 Kč. Po očištění o inflaci to znamená reálný růst o 4,2 %  r/r, což je pod odhadem mediánu trhu, který činil 5,1 % r/r reálně. Růst nominálních mezd oproti minulému čtvrtletí mírně zpomalil, i když za první tři čtvrtletí tohoto roku stále dosahuje slušného nominálního růstu 6,6 % r/r. Pomyslné nůžky příjmové nerovnosti se lehce uzavřely přiblížením mzdového mediánu k průměru. Mediánová mzda meziročně vzrostla o 7,1 % na 25 181 Kč. Stojí za tím zejména výrazné navýšení mezd ve státní správě a zvýšení minimální mzdy. Naopak nejvlažnější růst mezd pocítili zaměstnanci v peněžnictví a pojišťovnictví a v informačních a komunikačních činnostech. Zvyšování mezd je letos poháněno výbornou tuzemskou ekonomickou kondicí a historicky nejnapjatější situací na trhu práce. Pro celý rok 2017 odhadujeme, že průměrná mzda poroste alespoň 6% tempem při průměrné nezaměstnanosti mírně nad 4,0 %.
 

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank