Ušetřete týdny času v začátku podnikání. Kupte si ready made společnost

Máte skvělý nápad a chcete rozjet vlastní podnikání? Založit nové s.r.o. nebo akciovou společnost obnáší řadu kroků, které jsou časově i organizačně náročné. Podívejme se na to, jak postupovat, když chcete začít podnikat svépomocí. Na závěr si ukážeme, že to jde i mnohem jednodušeji a prakticky ihned.

Cesta k nové firmě začíná u notáře. V případě, že chcete založit společnost s ručením omezeným, sepíšete s ním zakladatelskou listinu. Jestliže vstupujete do podnikání s více společníky, sepíšete s nimi společenskou smlouvu.

Při zakládání akciové společnosti je postup podobný s tím rozdílem, že v notářském zápisu přijmete stanovy společnosti a určíte členy orgánů vaší nově vzniklé akciovky.

Sídlo společnosti může být i virtuální.

 

 

Nová firma uvádí do živnostenského rejstříku adresu sídla. Pokud už nějakou máte, opatřete si souhlas s umístěním sídla od majitele nebo jím oprávněné osoby. Tento souhlas musí mít písemnou formu s úředně ověřeným podpisem.

Zajímavou možností je pronájem virtuálního sídla od Officehouse.cz. Získáte tím sídlo firmy na prestižní adrese, servis přebírání pošty a další doplňkové služby. K pracovním schůzkám můžete využít menší jednací prostory. Pro větší mítink si lze pronajmout velkou zasedací místnost s veškerým vybavením. Pronájem virtuálního sídla vás vyjde na méně jak dva tisíce korun měsíčně.

 

Cesta pokračuje do dalších institucí

Vaše další kroky povedou na živnostenský úřad, kde si zařídíte živnostenské oprávnění.

V bance si otevřete podnikatelský účet, na který vložíte základní kapitál. Pro společnost s ručením omezeným můžete vložit i pouhou 1 Kč, ale vhodnější je uložit alespoň takové prostředky, které pokryjí počáteční náklady vaší firmy. Jestliže máte více společníků, vložte takovou částku, která se dá vhodně rozdělit na podíly.

Akciová společnost potřebuje mít vložený kapitál 2 000 000 Kč nebo 80 000 €. Pamatujte na to, že před zápisem do obchodního rejstříku musí být splaceno nejméně 30 % jmenovité hodnoty akcií.

Nezapomeňte na platby sociálního a zdravotního pojištění. Musíte se také registrovat na finančním úřadě k placení daní.

Na závěr opět navštívíte notáře, který všechny dokumenty zapíše a vaší firmu nahlásí do obchodního rejstříku. Celkově vám celý proces zabere čas v řádu dnů až týdnů. Existuje ale i jednodušší a rychlejší způsob.

Nákup ready made společnosti je hračka

Začít podnikat můžete hned zítra, pokud zakoupíte hotovou ready made společnost. Tyto firmy mají složený základní kapitál, garanci bezdlužnost, účetní a právní revizi svých dokumentů. Oproti odkupu firmy, která už někdy podnikala, máte jistotu, že za ní nejsou žádné skryté závazky.

Odborníci ze Spolecnostionline.cz mají mnohaleté zkušenosti se zakládáním firem na klíč, převodem ready made společností a korporátními službami obecně. Samotný převod zabere jen několik málo hodin a vy můžete ihned začít podnikat. Vyberte si z aktuální nabídky společností s ručením omezeným, akciových nebo evropských společností. Ušetříte si čas a starosti při zakládání společnosti svépomocí.

EXPRESS ZPRÁVY
18. 07. 2018
Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank
09. 07. 2018

Brusel zvažuje vyjednání dohody mezi hlavními světovými exportéry automobilu o zrušení všech dovozních cel s cílem vyhnout se obchodnímu konfliktu s USA. Dohoda by měla vzniknout ještě před setkáním předsedy evropské komise J. Junkera a amerického prezidenta D. Trumpu, které by mělo proběhnout ještě tento měsíc. Dohoda by se týkala USA, Jižní Koreji a Japonska. To by mohlo přispět k uklidnění situace na trzích a snížení rizikové averze. Ještě před tím ale proběhne jednání lídrů členských zemí NATO, kde se očekává tvrdý spor D. Trumpa s ostatními představiteli kvůli neplnění závazku platit 2 % HDP na obranu, což je i případ České republiky.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

17. 06. 2018

Tento týden byl z pohledu měnové politiky prozatím nejdůležitějším v tomto roce. Americký Fed zvýšil opět své úrokové sazby a vyslal jasný jestřábí signál, že bude pokračovat i v následujících letech. ECB oznámila postupný konec kvantitativního uvolňování a definitivně tak ukončila éru ultra uvolněné měnové politiky. Naopak japonská centrální banka pokračuje v pumpování peněz do ekonomiky a dokonce snížila svojí inflační prognózu. S překvapením přišla i čínská centrální banka, která nezvýšila své úrokové sazby a nenásledovala tak rozhodnutí Fedu. Čínská ekonomika podle posledních čísel ztrácí svůj výkon. Zpomalila průmyslová výroba, maloobchodní tržby i investice. K tomu se přidávají obavy z obchodních válek s USA, které mohou čínskou ekonomiku hodně bolet.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

07. 06. 2018

Euro vůči dolaru za včerejší den posílilo na EUR/USD 1,177. Stojí za tím výroky hlavního ekonoma ECB P. Praeta, podle kterého utažený trh práce a stále slušné výsledky PMI zřetelně tlačí inflaci na svůj cíl. Nejdůležitější informací, která v jeho dnešním projevu zazněla, je to, že výkonná rada ECB příští týden zhodnotí výsledky programu kvantitativního uvolňování a naznačí, kdy přijde jeho ukončení. Podle jiného člena výkonné rady K. Knota by konec kvantitativního uvolňování měl přijít co nejdříve.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank