Ušetřete týdny času v začátku podnikání. Kupte si ready made společnost

Máte skvělý nápad a chcete rozjet vlastní podnikání? Založit nové s.r.o. nebo akciovou společnost obnáší řadu kroků, které jsou časově i organizačně náročné. Podívejme se na to, jak postupovat, když chcete začít podnikat svépomocí. Na závěr si ukážeme, že to jde i mnohem jednodušeji a prakticky ihned.

Cesta k nové firmě začíná u notáře. V případě, že chcete založit společnost s ručením omezeným, sepíšete s ním zakladatelskou listinu. Jestliže vstupujete do podnikání s více společníky, sepíšete s nimi společenskou smlouvu.

Při zakládání akciové společnosti je postup podobný s tím rozdílem, že v notářském zápisu přijmete stanovy společnosti a určíte členy orgánů vaší nově vzniklé akciovky.

Sídlo společnosti může být i virtuální.

 

 

Nová firma uvádí do živnostenského rejstříku adresu sídla. Pokud už nějakou máte, opatřete si souhlas s umístěním sídla od majitele nebo jím oprávněné osoby. Tento souhlas musí mít písemnou formu s úředně ověřeným podpisem.

Zajímavou možností je pronájem virtuálního sídla od Officehouse.cz. Získáte tím sídlo firmy na prestižní adrese, servis přebírání pošty a další doplňkové služby. K pracovním schůzkám můžete využít menší jednací prostory. Pro větší mítink si lze pronajmout velkou zasedací místnost s veškerým vybavením. Pronájem virtuálního sídla vás vyjde na méně jak dva tisíce korun měsíčně.

 

Cesta pokračuje do dalších institucí

Vaše další kroky povedou na živnostenský úřad, kde si zařídíte živnostenské oprávnění.

V bance si otevřete podnikatelský účet, na který vložíte základní kapitál. Pro společnost s ručením omezeným můžete vložit i pouhou 1 Kč, ale vhodnější je uložit alespoň takové prostředky, které pokryjí počáteční náklady vaší firmy. Jestliže máte více společníků, vložte takovou částku, která se dá vhodně rozdělit na podíly.

Akciová společnost potřebuje mít vložený kapitál 2 000 000 Kč nebo 80 000 €. Pamatujte na to, že před zápisem do obchodního rejstříku musí být splaceno nejméně 30 % jmenovité hodnoty akcií.

Nezapomeňte na platby sociálního a zdravotního pojištění. Musíte se také registrovat na finančním úřadě k placení daní.

Na závěr opět navštívíte notáře, který všechny dokumenty zapíše a vaší firmu nahlásí do obchodního rejstříku. Celkově vám celý proces zabere čas v řádu dnů až týdnů. Existuje ale i jednodušší a rychlejší způsob.

Nákup ready made společnosti je hračka

Začít podnikat můžete hned zítra, pokud zakoupíte hotovou ready made společnost. Tyto firmy mají složený základní kapitál, garanci bezdlužnost, účetní a právní revizi svých dokumentů. Oproti odkupu firmy, která už někdy podnikala, máte jistotu, že za ní nejsou žádné skryté závazky.

Odborníci ze Spolecnostionline.cz mají mnohaleté zkušenosti se zakládáním firem na klíč, převodem ready made společností a korporátními službami obecně. Samotný převod zabere jen několik málo hodin a vy můžete ihned začít podnikat. Vyberte si z aktuální nabídky společností s ručením omezeným, akciových nebo evropských společností. Ušetříte si čas a starosti při zakládání společnosti svépomocí.

EXPRESS ZPRÁVY
22. 02. 2018

Únorový IFO index pro Německo poklesl výrazněji, než očekával trh. Pokles zaznamenaly všechny složky indexu. Budoucí očekávání poklesla o 2,9 b. na 105,4 b. Pokles IFO indexu tak doplňuje korekci dříve zveřejněných předstihových ukazatelů v Německu i eurozóně. Přehnaný optimismus už několik měsíců hnal tyto ukazatele do neopodstatněných hodnot, a i proto považujeme tento pokles za ozdravný proces a ve výsledku se jedná o pozitivní signál. Nicméně trh vnímá pokles negativně a v kontextu nedostatku jiných statistik v tomto týdnu působí proti euru.Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

15. 02. 2018

Výnosy amerických desetiletých státních dluhopisů po včerejším zveřejnění americké lednové inflace dále rostou. Aktuálně se pohybují jen pár bodů pod symbolickou tříprocentní hranicí a zároveň jsou nejvyšší od ledna 2014. Přitom o této hranici se často mluví jako o bodu zlomu, kdy se výnosy amerických státních dluhopisů stanou atraktivnějšími než akcie, a zároveň bude pro americké společnosti stále nákladnější si půjčovat na kapitálovém trhu. Pravděpodobně tato hranice bude o něco výše, nicméně její dosažení je otázkou týdnů či dnů. Dalšímu růstu výnosů přidává expanzivní výhled federálního rozpočtu americké administrativy, který v očích investorů nebudí víru v zářnou budoucnost ekonomiky, nebo očekávané další zvyšování úrokových sazeb centrální bankou.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

13. 02. 2018

Cena ropy Brent v pátek na okamžik spadla pod 62 dolarů za barel. Zakončila tak nejhorší týden trhu s ropou za více než dva roky. Stojí za tím pád poptávky spojený se sezónní údržbou amerických rafinérií. Dnešek sice přinesl určité posílení na 63,63 dolarů, ale za pádem ceny ropy stojí důležitější faktory, které budou cenu ovlivňovat i v příštích měsících. Produkce břidlicové ropy z USA roste nebývalým tempem a jen za poslední týden dosáhla více než 10,2 miliónu barelů denně. Spojené státy tak mají nakročeno stát se největším producentem ropy na světě (před Saudskou Arábií i Ruskem), měřeno podle denní produkce. Růst cen ropy z druhé poloviny minulého roku navnadil americké těžební společnosti k intenzivnějším investicím do nových ropných plošin. Efektivnější těžba a volnější regulační prostředí také umožnily mnoha americkým břidlicovým těžištím generovat zisk, i pokud cena ropy spadne na 50 dolarů. Usilovné snahy OPECu držet produkci nízko, aby ceny ropy začaly stoupat, tak nebudou mít letos velký dopad. Naopak tím ropný kartel riskuje posílení tržního podílu Spojených států. Vzhledem k fiskální nejistotě v Saudské Arábii i Rusku, ale OPEC ani nemá na výběr. Růst nabídky USA tak bude hlavním fenoménem trhu s ropou v letošním roce. Podle odhadu týmu RBI se bude cena Brentu na konci toho kvartálu pohybovat poblíž 66 dolarů, v příštím kvartálu pak nadále klesne na 63 dolarů za barel.

Autor: Jakub Červenka, anylytik Raiffeisenbank

08. 02. 2018

Podíl nezaměstnaných na populaci v aktivním věku (podle metodiky ministerstva práce) v lednu narostl o desetinu procentního bodu na 3,9 %, což odpovídá našemu odhadu i očekávání trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání vzrostl o 3,1 % na téměř 300 tisíc, ale počet volných pracovních míst v lednu vzrostl více než dvojnásobným tempem na více než 230 tisíc. Za nárůstem nezaměstnanosti stojí hlavně větší počet krátkodobě nezaměstnaných (nárůst o 15 tisíc), což je ale přirozeným zimním vývojem. Sezónní faktory v zimě na krátko přetlačují i ohromnou poptávku po pracovní síle, která je důsledkem silného ekonomického růstu. Podle našich propočtů sezónně očištěná míra nezaměstnanosti v lednu činila 3,6 %. Dobrou zprávou je, že počet dlouhodobě nezaměstnaných nadále klesá již dvacátý měsíc v řadě. Nárůst nezaměstnanosti zasáhl pracovníky s nižší kvalifikací, naopak nezaměstnanost vysokoškolsky vzdělaných klesla. Drobný nárůst nezaměstnanosti budeme pravděpodobně sledovat i v únoru, ale ve zbytku roku náš model předvídá pozvolný pokles nezaměstnanosti k 3,5 %.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank