Nové internetové bankovnictví Raiffeisenbank využívá téměř půl milionu klientů

Raiffeisenbank v červnu loňského roku spustila nové internetové bankovnictví,
do něhož postupně převádí své klienty. V uplynulém roce začalo nové internetové bankovnictví využívat téměř půl milionu klientů, především z řad fyzických osob. V letošním roce banka plánuje spustit nové internetové bankovnictví i pro podnikatele a firmy. Klienti využívající firemní i osobní bankovnictví budou mít všechny své finance pod kontrolou v jednom systému. Nové verze se dočkalo také mobilní bankovnictví, jehož další vylepšení plánuje banka na březen.

 

Proměnu internetového bankovnictví vnímají klienti pozitivně. „Kladné ohlasy jsme zaznamenali zejména na intuitivní menu, snadné zadávání plateb mezi vlastními účty a obecně celkovou jednoduchost, přehlednost i grafické znázornění nové verze,“ komentuje převládající reakce klientů Michal Plzák, vedoucí projektového týmu Multichannel v Raiffeisenbank.

 

Nové internetové bankovnictví Raiffeisenbank nabízí řadu vylepšení včetně nové hlavní stránky s nejdůležitějšími informacemi o produktech klienta, přehlednější historii jeho transakcí s možností fulltextového vyhledávání nebo vylepšenou službu Informuj mě zasílající upozornění o pohybech na účtu či platebních kartách. Rychlejší správu financí usnadňují i převody peněz mezi vlastními účty klienta na pár kliknutí.


Součástí inovací je i nová verze mobilní aplikace. Stejně tak jako internetové bankovnictví i mobilní bankovnictví obsahuje novou hlavní stránku s přehledem všech produktů klienta a nové funkčnosti, jako je například možnost konverze mezi měnovými složkami běžného účtu nebo možnost správy limitů na debetní kartě. V následujících měsících banka vydá novou verzi mobilního bankovnictví obsahující přihlašování pomocí otisku prstu či funkčnost pro jednoduché vyhledávání partnerů Premium RB Clubu, díky kterému mohou klienti čerpat řadu výhod.

 

V roce 2018 Raiffeisenbank plánuje rozšířit nové internetové bankovnictví o funkčnosti pro podnikatele a firmy. Design této části internetového bankovnictví reflektuje potřeby firemních klientů, jako je obsluha většího množství depozitních i úvěrových produktů nebo snadné vyhledávání v přehledech produktů a transakcích. Novinkou jsou upozornění na čekající platby k realizaci či podpisu, jednoduché a intuitivní nahrávání hromadných plateb či dávkové stahování výpisů ve formátech kompatibilních s většinou účetních systémů. 
V mobilním bankovnictví budou mít klienti navíc k dispozici ojedinělou funkčnost podpisu hromadné platby zadané přes internetové bankovnictví.

Klienti, kteří využívají jak firemní, tak osobní bankovnictví, budou mít všechny své produkty pod kontrolou v jednom systému, s možností jednoduchého přepínání mezi firemním a osobním bankovnictvím. 

 

Klienti jsou před převodem do nového internetového bankovnictví vždy informováni zprávou v původním bankovnictví a připomínkou v e-mailu. Raiffeisenbank také od poloviny loňského roku provozuje webové stránky, na nichž si klienti mohou přečíst veškeré důležité informace a shlédnout videa s návody všech nových funkcí. Pro klienty, kteří již využívají nové internetové bankovnictví, banka připravila tzv. tool tipy, což jsou jednoduché názorné rady a návody, jak nové internetové bankovnictví využívat na plno.  

 

 

Úvodní obrazovka nového IB pro podnikatele

 

 

 

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).

EXPRESS ZPRÁVY
25. 05. 2018

Americký prezident D. Trump zvažuje zavedení cel na dovoz aut a jiných motorových vozidel. Jako důvod uvedl národní bezpečnost. Po úspěšném víkendovém komuniké o úpravě obchodních vztahů mezi USA a Čínou tak poslední plán amerického prezidenta zřejmě znovu rozžhaví obchodní válku mezi dvěma největšími ekonomikami světa. Protesty proti tomu vznesly i představitelé Japonska, Jižní Korey a především Německa. Spolková kancléřka A. Merkel zatím odložila stranou své vlastní výtky vůči Číně a v dnešním vyjádření spojila síly s čínským premiérem L. Kche-čchiangem za záchranu multilateralismu. Po jednání v Pekingu oba zdůraznili, že jsou zastánci volného a férového obchodu. Čínský premiér také potvrdil, že podpoří EU ve snahách o udržení dohody s Iránem. A. Merkel ale také svého protějška varovala, že čínské investice začnou být v EU omezovány, pokud Čína neotevře svůj domovský trh stejnou měrou jako EU.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank

16. 05. 2018

Americký dolar dnes prohloubil své zisky vůči euru, když posílil na současných 1,177. Svou roli hraje i včerejší opětovné překročení tříprocentní hranice amerických desetiletých výnosů. Úrokový diferenciál mezi německými výnosy se tak dostal na historicky nejvyšší úroveň.  Koruna se dnes neúspěšně pokusila o opětovné posílení pod EUR/CZK 25,50. V současnosti se však obchoduje na úrovni 25,55.


Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

10. 05. 2018

Koruna reagovala na výsledky, zejména na překvapivě rychlejší inflaci, skokovým posílením mírně pod úroveň EUR/CZK 25,50, kde se nachází i v současnosti. Mírným růstem reagovaly i úrokové sazby napříč výnosovou křivkou. Zítra vychází záznam z jednání bankovní rady z minulého týdne, kde by se mohly objevit nové myšlenky jednotlivých radních při pohledu na slabší posilování koruny nebo inflaci. Zároveň se dozvíme, kdo byl tím jedním hlasem ve prospěch vyšších úrokových sazeb. To by mohlo opět rozvířit vody kolem koruny a úrokových sazeb.


Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

09. 05. 2018

Americký prezident D. Trump podle očekávání rozhodl o vystoupení z nukleární dohody s Íránem. Tímto krokem opět vchází v platnost sankce, které uvalily USA na Írán před uzavřením dohody. Americké firmy a banky mají tři až šest měsíců na stáhnutí svých expozic v Íránu v závislosti na typu transakce. Zatímco Izrael a Saudská Arábie souhlasí s rozhodnutím, vystoupení z dohody vytváří nový konflikt napříč Atlantikem. Velká Británie, Francie a Německo stále trvají na dohodě a vyzívají Írán, aby setrval v jejím plnění. Obnovení sankcí tak opět snižuje globální nabídku ropy a její cena tak celý den roste. Ropa Brent je nejdražší od pádu ceny koncem roku 2014. Posílil i americký dolar, který ale v průběhu dne umazal dnešní zisk. V současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,188. Americké akciové indexy nejeví přehnaný zájem o zrušenou dohodu, ale pravdu ukáže až dnešní obchodování. Americké desetileté dluhopisy se po pár týdnech vrátily nad tříprocentní výnos. Na druhou stranu se daří evropským trhům, které pokračují v několikadenním růstu. Pro další vývoj ceny ropy bude dnes podstatný výsledek mezitýdenní změny amerických zásob. Trh očekává nárůst o 1 000 tis. barelů, což by naznačovalo slabší americkou poptávku po černém zlatě.
Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank