Nové internetové bankovnictví Raiffeisenbank využívá téměř půl milionu klientů

Raiffeisenbank v červnu loňského roku spustila nové internetové bankovnictví,
do něhož postupně převádí své klienty. V uplynulém roce začalo nové internetové bankovnictví využívat téměř půl milionu klientů, především z řad fyzických osob. V letošním roce banka plánuje spustit nové internetové bankovnictví i pro podnikatele a firmy. Klienti využívající firemní i osobní bankovnictví budou mít všechny své finance pod kontrolou v jednom systému. Nové verze se dočkalo také mobilní bankovnictví, jehož další vylepšení plánuje banka na březen.

 

Proměnu internetového bankovnictví vnímají klienti pozitivně. „Kladné ohlasy jsme zaznamenali zejména na intuitivní menu, snadné zadávání plateb mezi vlastními účty a obecně celkovou jednoduchost, přehlednost i grafické znázornění nové verze,“ komentuje převládající reakce klientů Michal Plzák, vedoucí projektového týmu Multichannel v Raiffeisenbank.

 

Nové internetové bankovnictví Raiffeisenbank nabízí řadu vylepšení včetně nové hlavní stránky s nejdůležitějšími informacemi o produktech klienta, přehlednější historii jeho transakcí s možností fulltextového vyhledávání nebo vylepšenou službu Informuj mě zasílající upozornění o pohybech na účtu či platebních kartách. Rychlejší správu financí usnadňují i převody peněz mezi vlastními účty klienta na pár kliknutí.


Součástí inovací je i nová verze mobilní aplikace. Stejně tak jako internetové bankovnictví i mobilní bankovnictví obsahuje novou hlavní stránku s přehledem všech produktů klienta a nové funkčnosti, jako je například možnost konverze mezi měnovými složkami běžného účtu nebo možnost správy limitů na debetní kartě. V následujících měsících banka vydá novou verzi mobilního bankovnictví obsahující přihlašování pomocí otisku prstu či funkčnost pro jednoduché vyhledávání partnerů Premium RB Clubu, díky kterému mohou klienti čerpat řadu výhod.

 

V roce 2018 Raiffeisenbank plánuje rozšířit nové internetové bankovnictví o funkčnosti pro podnikatele a firmy. Design této části internetového bankovnictví reflektuje potřeby firemních klientů, jako je obsluha většího množství depozitních i úvěrových produktů nebo snadné vyhledávání v přehledech produktů a transakcích. Novinkou jsou upozornění na čekající platby k realizaci či podpisu, jednoduché a intuitivní nahrávání hromadných plateb či dávkové stahování výpisů ve formátech kompatibilních s většinou účetních systémů. 
V mobilním bankovnictví budou mít klienti navíc k dispozici ojedinělou funkčnost podpisu hromadné platby zadané přes internetové bankovnictví.

Klienti, kteří využívají jak firemní, tak osobní bankovnictví, budou mít všechny své produkty pod kontrolou v jednom systému, s možností jednoduchého přepínání mezi firemním a osobním bankovnictvím. 

 

Klienti jsou před převodem do nového internetového bankovnictví vždy informováni zprávou v původním bankovnictví a připomínkou v e-mailu. Raiffeisenbank také od poloviny loňského roku provozuje webové stránky, na nichž si klienti mohou přečíst veškeré důležité informace a shlédnout videa s návody všech nových funkcí. Pro klienty, kteří již využívají nové internetové bankovnictví, banka připravila tzv. tool tipy, což jsou jednoduché názorné rady a návody, jak nové internetové bankovnictví využívat na plno.  

 

 

Úvodní obrazovka nového IB pro podnikatele

 

 

 

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).

EXPRESS ZPRÁVY
18. 07. 2018
Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank
09. 07. 2018

Brusel zvažuje vyjednání dohody mezi hlavními světovými exportéry automobilu o zrušení všech dovozních cel s cílem vyhnout se obchodnímu konfliktu s USA. Dohoda by měla vzniknout ještě před setkáním předsedy evropské komise J. Junkera a amerického prezidenta D. Trumpu, které by mělo proběhnout ještě tento měsíc. Dohoda by se týkala USA, Jižní Koreji a Japonska. To by mohlo přispět k uklidnění situace na trzích a snížení rizikové averze. Ještě před tím ale proběhne jednání lídrů členských zemí NATO, kde se očekává tvrdý spor D. Trumpa s ostatními představiteli kvůli neplnění závazku platit 2 % HDP na obranu, což je i případ České republiky.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

17. 06. 2018

Tento týden byl z pohledu měnové politiky prozatím nejdůležitějším v tomto roce. Americký Fed zvýšil opět své úrokové sazby a vyslal jasný jestřábí signál, že bude pokračovat i v následujících letech. ECB oznámila postupný konec kvantitativního uvolňování a definitivně tak ukončila éru ultra uvolněné měnové politiky. Naopak japonská centrální banka pokračuje v pumpování peněz do ekonomiky a dokonce snížila svojí inflační prognózu. S překvapením přišla i čínská centrální banka, která nezvýšila své úrokové sazby a nenásledovala tak rozhodnutí Fedu. Čínská ekonomika podle posledních čísel ztrácí svůj výkon. Zpomalila průmyslová výroba, maloobchodní tržby i investice. K tomu se přidávají obavy z obchodních válek s USA, které mohou čínskou ekonomiku hodně bolet.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

07. 06. 2018

Euro vůči dolaru za včerejší den posílilo na EUR/USD 1,177. Stojí za tím výroky hlavního ekonoma ECB P. Praeta, podle kterého utažený trh práce a stále slušné výsledky PMI zřetelně tlačí inflaci na svůj cíl. Nejdůležitější informací, která v jeho dnešním projevu zazněla, je to, že výkonná rada ECB příští týden zhodnotí výsledky programu kvantitativního uvolňování a naznačí, kdy přijde jeho ukončení. Podle jiného člena výkonné rady K. Knota by konec kvantitativního uvolňování měl přijít co nejdříve.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank