DRFG nabízí skvělé příležitosti pro drobné investory

Přebytek peněz na trhu pomalu tlačí banky k nulovým, nebo dokonce záporným úrokovým sazbám. Jestli byly spořicí účty před pár lety ochránci před inflací, dnes už to zdaleka neplatí. Každý, kdo očekává, že mu peníze alespoň něco vydělají, musí investovat. Investiční skupina DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka nabízí zajímavou příležitost nejen pro velké, ale i pro drobné investory.

Investice jsou náš byznys, pomáháme ale investovat i ostatním. Spravujeme totiž také dva investiční fondy – dluhopisový a nemovitostní. A právě ten dluhopisový je skutečně pro každého, investovat je možné už od stokoruny,“ vysvětluje zakladatel a majoritní vlastník skupiny DRFG David Rusňák.

Skupina DRFG se specializuje na investice v Česku. „Držíme se toho, že chceme dělat byznys v prostředí, kterému perfektně rozumíme a se kterým máme zkušenosti,“ dodává Rusňák. Investiční portfolio skupiny je aktuálně rozdělené do pěti oblastí – nemovitosti, energetika, telekomunikace, zdravotnictví a finanční služby, pod které spadá právě i zmíněný dluhopisový fond DRFG UCITS Bond Fund.

Jde o investiční dluhopisový fond založený investiční skupinou DRFG ve spolupráci s lichtenštejnským správcem fondů, společností CAIAC Fund Management. Auditorem je Deloitte a depozitářem NEUE BANK AG. Fond je notifikován Českou národní bankou pro prodej široké veřejnosti v České republice.

Tento fond uvítají konzervativní investoři, kteří tolerují malou míru rizika a upřednostňují konzistentní výnosy. Minimální doporučený investiční horizont je tři roky. Fond nabízí možnost jednorázové i pravidelné investice už od 100 Kč, a hodí se tedy právě pro již zmiňované drobné investory, kteří zkušenosti na trhu investování teprve sbírají.

V rámci investiční strategie fondu je v roce 2016 očekáván čistý výnos kolem 3 % p.a. „Důraz klademe na linearitu a předvídatelnost výnosu. Náš fond investuje převážně do korporátních dluhopisů s vysokým ratingem, vysokou kredibilitou a také do dluhopisů EU bank. Je denominován do české koruny,“ uvádí detaily Josef Eim, portfolio manažer investičních fondů skupiny DRFG.

Dosavadní čistá výkonost fondu v roce 2016 je +2,33 % s čímž jsme prozatím spokojeni. Přidanou hodnotu potvrzuje fakt, že jediným ztrátovějším měsícem byl květen, kdy fond zaznamenal ztrátu -0,18 %. Výkonnost fondu je tedy více než desetinásobně větší, než byl maximální pokles fondu v tomto roce. Na tento fakt jsme pyšní a naši investoři to oceňují,“ doplňuje Eim.

EXPRESS ZPRÁVY
16. 04. 2018

Finanční trhy se zatím nezdají být výrazně znepokojeni nenadálým geopolitickým napětím, naopak na mnohých trzích se obchoduje jako by se nechumelilo. Brent v pátek vystoupal na téměř 73 dolarů, ale poté mírně oslabil na 71,77, když vyšlo najevo, že USA již nezvažuje další vojenskou akci v Sýrii. Rubl oslabil a jeho kurz vůči euru dosáhl skoro na EUR/RUB 78, ale během dneška posílil pod 77 rublů. Americké ministerstvo financí ještě dnes představí novou škálu protiruských sankcí, což by mohlo s rublem znovu výrazněji zahýbat. Záleží na intenzitě nových opatření.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank

09. 04. 2018

Bilance tuzemského zahraničního obchodu v únoru dosáhla kladného salda 18,0 mld. Kč. Oproti únoru minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu nižší o 2,9 mld. Kč. Za vyšším přebytkem ve srovnání s předchozím měsícem stál především růst vývozu elektroniky a v jeho důsledku vyšší přebytek obchodu s elektrickými zařízeními. Pomohla také levnější ropa a díky tomu i nižší deficit obchodu s černým zlatem. Naopak v souladu s poklesem růstu tempa růstu poptávky po autech a nižším tempem růstu výroby v tuzemském automobilovém průmyslu klesl i přebytek zahraničního obchodu s motorovými vozidly. Za letošní rok by přebytek obchodní bilance podle našeho odhadu měl dosáhnout přibližně 100 mld. Kč.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

03. 04. 2018

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 0,75 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,50 %.
ZDROJ: ČNB

25. 03. 2018

Obchodní válka mezi Čínou a USA dále eskaluje. Poté, co americká administrativa zavedla dovozní cla na čínské zboží v hodnotě 50 mld. dolarů s příslibem dalších opatření, Čína zareagovala obdobným opatřením vztahujícím se na 3 mld. dolarů amerického importu. Bílý dům teprve dává dohromady seznam produktů, na které se opatření budou vztahovat.  Mělo by se přitom jednat až o 1 300 produktových kategorií. Cílem zavedení těchto opatření by mělo být donutit Čínu změnit své praktiky v zahraničním obchodě a zároveň pomoci americkému průmyslu.


Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank