DRFG nabízí skvělé příležitosti pro drobné investory

Přebytek peněz na trhu pomalu tlačí banky k nulovým, nebo dokonce záporným úrokovým sazbám. Jestli byly spořicí účty před pár lety ochránci před inflací, dnes už to zdaleka neplatí. Každý, kdo očekává, že mu peníze alespoň něco vydělají, musí investovat. Investiční skupina DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka nabízí zajímavou příležitost nejen pro velké, ale i pro drobné investory.

Investice jsou náš byznys, pomáháme ale investovat i ostatním. Spravujeme totiž také dva investiční fondy – dluhopisový a nemovitostní. A právě ten dluhopisový je skutečně pro každého, investovat je možné už od stokoruny,“ vysvětluje zakladatel a majoritní vlastník skupiny DRFG David Rusňák.

Skupina DRFG se specializuje na investice v Česku. „Držíme se toho, že chceme dělat byznys v prostředí, kterému perfektně rozumíme a se kterým máme zkušenosti,“ dodává Rusňák. Investiční portfolio skupiny je aktuálně rozdělené do pěti oblastí – nemovitosti, energetika, telekomunikace, zdravotnictví a finanční služby, pod které spadá právě i zmíněný dluhopisový fond DRFG UCITS Bond Fund.

Jde o investiční dluhopisový fond založený investiční skupinou DRFG ve spolupráci s lichtenštejnským správcem fondů, společností CAIAC Fund Management. Auditorem je Deloitte a depozitářem NEUE BANK AG. Fond je notifikován Českou národní bankou pro prodej široké veřejnosti v České republice.

Tento fond uvítají konzervativní investoři, kteří tolerují malou míru rizika a upřednostňují konzistentní výnosy. Minimální doporučený investiční horizont je tři roky. Fond nabízí možnost jednorázové i pravidelné investice už od 100 Kč, a hodí se tedy právě pro již zmiňované drobné investory, kteří zkušenosti na trhu investování teprve sbírají.

V rámci investiční strategie fondu je v roce 2016 očekáván čistý výnos kolem 3 % p.a. „Důraz klademe na linearitu a předvídatelnost výnosu. Náš fond investuje převážně do korporátních dluhopisů s vysokým ratingem, vysokou kredibilitou a také do dluhopisů EU bank. Je denominován do české koruny,“ uvádí detaily Josef Eim, portfolio manažer investičních fondů skupiny DRFG.

Dosavadní čistá výkonost fondu v roce 2016 je +2,33 % s čímž jsme prozatím spokojeni. Přidanou hodnotu potvrzuje fakt, že jediným ztrátovějším měsícem byl květen, kdy fond zaznamenal ztrátu -0,18 %. Výkonnost fondu je tedy více než desetinásobně větší, než byl maximální pokles fondu v tomto roce. Na tento fakt jsme pyšní a naši investoři to oceňují,“ doplňuje Eim.

EXPRESS ZPRÁVY
18. 07. 2018
Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank
09. 07. 2018

Brusel zvažuje vyjednání dohody mezi hlavními světovými exportéry automobilu o zrušení všech dovozních cel s cílem vyhnout se obchodnímu konfliktu s USA. Dohoda by měla vzniknout ještě před setkáním předsedy evropské komise J. Junkera a amerického prezidenta D. Trumpu, které by mělo proběhnout ještě tento měsíc. Dohoda by se týkala USA, Jižní Koreji a Japonska. To by mohlo přispět k uklidnění situace na trzích a snížení rizikové averze. Ještě před tím ale proběhne jednání lídrů členských zemí NATO, kde se očekává tvrdý spor D. Trumpa s ostatními představiteli kvůli neplnění závazku platit 2 % HDP na obranu, což je i případ České republiky.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

17. 06. 2018

Tento týden byl z pohledu měnové politiky prozatím nejdůležitějším v tomto roce. Americký Fed zvýšil opět své úrokové sazby a vyslal jasný jestřábí signál, že bude pokračovat i v následujících letech. ECB oznámila postupný konec kvantitativního uvolňování a definitivně tak ukončila éru ultra uvolněné měnové politiky. Naopak japonská centrální banka pokračuje v pumpování peněz do ekonomiky a dokonce snížila svojí inflační prognózu. S překvapením přišla i čínská centrální banka, která nezvýšila své úrokové sazby a nenásledovala tak rozhodnutí Fedu. Čínská ekonomika podle posledních čísel ztrácí svůj výkon. Zpomalila průmyslová výroba, maloobchodní tržby i investice. K tomu se přidávají obavy z obchodních válek s USA, které mohou čínskou ekonomiku hodně bolet.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

07. 06. 2018

Euro vůči dolaru za včerejší den posílilo na EUR/USD 1,177. Stojí za tím výroky hlavního ekonoma ECB P. Praeta, podle kterého utažený trh práce a stále slušné výsledky PMI zřetelně tlačí inflaci na svůj cíl. Nejdůležitější informací, která v jeho dnešním projevu zazněla, je to, že výkonná rada ECB příští týden zhodnotí výsledky programu kvantitativního uvolňování a naznačí, kdy přijde jeho ukončení. Podle jiného člena výkonné rady K. Knota by konec kvantitativního uvolňování měl přijít co nejdříve.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank