České start-upy míří na největší start-upovou akci v USA

Aplikace na posílení bezpečnosti webových stránek a na propojení cestujících, systém pro automatické zpracování faktur nebo speciální vizualizace pro účely velkých show či živých televizních přenosů. To jsou produkty start-upů, které prošly hodnotitelskou komisí projektu CzechDemo a které se 10. května 2018 představí na prestižní konferenci TechDay New York. CzechInvest firmám uhradil v plné výši mentoring a registrační poplatek, poplatek na stánek ve výši 75 procent z ceny a na letenky přispěl z 50 procent. Start-upy se mohou také těšit na doprovodný program.

 

„Newyorský TechDay je největší start-upovou akcí v USA, které se každoročně účastní na 500 start-upů a 20 tisíc návštěvníků. Spojuje celou tech komunitu – od start-upů přes investory, představitele velkých společností až po globální média. Začínajícím podnikatelům tak nabízí prakticky všechny dostupné zdroje, které lze k rozvoji firem využít,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

 

„CzechInvest bere české start-upy na konferenci TechDay New York poprvé, společně s našimi partnery jsme pro ně však připravili bohatý doprovodný program. Účastníky čekají čtyři nabité dny, ve kterých budou moci představit svůj produkt či službu na zahraničním trhu, zároveň k němu dostanou kvalitní zpětnou vazbu,“ dodává Jan Chmelík, zahraniční zástupce agentury CzechInvest v New Yorku.

 

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v New Yorku a americkým akcelerátorem VentureOut připravila třídenní sérii přednášek, workshopů a exkurzí, které start-upům pomohou rozšířit síť kontaktů, potkat vlivné investory a představitele na americkém trhu již etablovaných firem. Intenzivní mentoring poslouží jako příprava na speed dating s investory a veřejnou prezentaci – tak zvanou VentureOut CzechTech Pitch Night.

 

Webová aplikace Skychatters propojuje cestující se stejnými zájmy a cílovými destinacemi při dlouhých letech. Společnost StatusDroid vyvíjí SaaS aplikaci, která umožní uživatelům posílit funkčnost i bezpečnost jejich webových stránek, e-shopů či blogů. WAPS Technologies představuje systém pro automatické zpracování faktur založený na umělé inteligenci, který dokáže zpracovat jakýkoliv druh faktury v daném jazyce a který dělá méně chyb než člověk. Společnost XLAB se zaměřuje na vytváření personalizovaných i obecně využitelných vizualizací pro účely velkých show, živých televizních přenosů či korporátních prezentací.

 

Čtveřici firem doplní AIK IT Digital, který v současné době pobývá v New Yorku v rámci tříměsíčního pobytu projektu CzechAccelerator. Společnost vytváří webové stránky i aplikace, analyzuje big data a dále s nimi pracuje.

 

Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Doprovodný program je financovaný projektem ekonomické diplomacie Generálního konzulátu České republiky v New Yorku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EXPRESS ZPRÁVY
18. 07. 2018
Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank
09. 07. 2018

Brusel zvažuje vyjednání dohody mezi hlavními světovými exportéry automobilu o zrušení všech dovozních cel s cílem vyhnout se obchodnímu konfliktu s USA. Dohoda by měla vzniknout ještě před setkáním předsedy evropské komise J. Junkera a amerického prezidenta D. Trumpu, které by mělo proběhnout ještě tento měsíc. Dohoda by se týkala USA, Jižní Koreji a Japonska. To by mohlo přispět k uklidnění situace na trzích a snížení rizikové averze. Ještě před tím ale proběhne jednání lídrů členských zemí NATO, kde se očekává tvrdý spor D. Trumpa s ostatními představiteli kvůli neplnění závazku platit 2 % HDP na obranu, což je i případ České republiky.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

17. 06. 2018

Tento týden byl z pohledu měnové politiky prozatím nejdůležitějším v tomto roce. Americký Fed zvýšil opět své úrokové sazby a vyslal jasný jestřábí signál, že bude pokračovat i v následujících letech. ECB oznámila postupný konec kvantitativního uvolňování a definitivně tak ukončila éru ultra uvolněné měnové politiky. Naopak japonská centrální banka pokračuje v pumpování peněz do ekonomiky a dokonce snížila svojí inflační prognózu. S překvapením přišla i čínská centrální banka, která nezvýšila své úrokové sazby a nenásledovala tak rozhodnutí Fedu. Čínská ekonomika podle posledních čísel ztrácí svůj výkon. Zpomalila průmyslová výroba, maloobchodní tržby i investice. K tomu se přidávají obavy z obchodních válek s USA, které mohou čínskou ekonomiku hodně bolet.

Autor: František Táborský, analytik Raiffeisenbank

07. 06. 2018

Euro vůči dolaru za včerejší den posílilo na EUR/USD 1,177. Stojí za tím výroky hlavního ekonoma ECB P. Praeta, podle kterého utažený trh práce a stále slušné výsledky PMI zřetelně tlačí inflaci na svůj cíl. Nejdůležitější informací, která v jeho dnešním projevu zazněla, je to, že výkonná rada ECB příští týden zhodnotí výsledky programu kvantitativního uvolňování a naznačí, kdy přijde jeho ukončení. Podle jiného člena výkonné rady K. Knota by konec kvantitativního uvolňování měl přijít co nejdříve.

Autor: Jakub Červenka, analytik Raiffeisenbank